20.sierpień.2025

WAŻNE OGŁOSZENIE DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI W ZAKRESIE KORZYSTANIA Z KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSOWOŚCI SIEDLEC

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wprowadzanie do kanalizacji sanitarnej wód opadowych i drenażowych, a także ścieków pochodzących z przydomowych oczyszczalni lub szamb — jest surowo zabronione.

Dotyczy to w szczególności:

Takie działania są nielegalne i stanowią poważne naruszenie przepisów ustawy
o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Za nielegalne wprowadzanie ścieków grożą wysokie kary finansowe, a w skrajnych przypadkach nawet kara pozbawienia wolności.

Poza tym, zrzut nieoczyszczonych ścieków może prowadzić do poważnych awarii
i zniszczeń naszej infrastruktury w tym emisji szkodliwych substancji, które są źródłem uciążliwego zapachu.

Nasze służby będą regularnie monitorować sytuację a w przypadku wykrycia naruszeń, zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Ostatnie aktualności

casino siteleri