27 kwietnia 2016

Pierwsze poidełka uruchomione

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach ma już poidełka do wody z kranu, inaczej zwane także źródełkami. To efekt akcji „Krzeszowickie źródło wody”, którą prowadzi Spółka WiK włączając się w ogólnopolską kampanię społeczną promującą picie dobrej wody prosto z kranu. W szkole zostały zamontowane przez Spółkę dwa takie urządzenia, które umożliwią uczniom nieograniczony i bezpłatny dostęp do wody pitnej, pochodzącej z ujęcia wody w Czatkowicach. Dzięki temu dzieci mogą pić świeżą i czystą wodę, zawierającą mnóstwo dobroczynnych pierwiastków takich jak magnez, wapń czy potas, znacznie zdrowszą od gazowanych, słodkich napojów.

W dniu 25 kwietnia br. uroczystego otwarcia poidełek dokonała p. Magdalena Walczowską – prezes spółki WiK w obecności Burmistrza Gminy Krzeszowice p. Wacława Gregorczyka, dyrekcji i personelu oraz uczniów szkoły.
Spółka w celu promowania zdrowych nawyków wśród uczniów planuje kontynuowanie akcji poprzez montaż poidełek w kolejnych placówkach oświatowych.

sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr dav sdr sdr sdr sdr sdr dav dav sdr sdr sdr dav dav dav dav dav dav dav dav

Ostatnie aktualności

casino siteleri