27 października 2022

Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy dla WiK

Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. zajęła drugie miejsce w Małopolsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie.

W zgłoszeniu do konkursu należało wykazać się m.in. inwestycjami, które przyczyniają się do usprawnienia i bezpieczeństwa pracy i rozwiązaniami, dzięki którym pracownikom pracuje się szybciej, łatwiej i wydajniej.

Przedsiębiorstwo wodociągowe znacząco różni się od wielu firm startujących w tym konkursie. Nikt nie wyobraża sobie sytuacji, że ludziom braknie wody w kranach lub, że ścieki nie zostaną odebrane. W każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji praca musi być tak zorganizowana, żeby wszystko działało tak jak należy.

Celem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy, w tym dotyczących legalności zatrudnienia. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp.

Ostatnie aktualności

casino siteleri