7 sierpnia 2019

Koniec robót w ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej w południowej części Gminy Krzeszowice: Zalas (część wschodnia) i Sanka”

baner-215x135

W lipcu 2019 r. zostały zakończone prace ziemne przy budowie kanalizacji w ramach projektu  „Budowa kanalizacji sanitarnej w południowej części Gminy Krzeszowice: Zalas (część wschodnia) i Sanka”.

Spółka jako inwestor wybudowała w ciągu 11 miesięcy ponad 21 km sieci kanalizacyjnej. Trwają jeszcze prace porządkowe oraz prace związane z odtworzeniem nakładek asfaltowych w m. Sanka. Spółka finansuje zadanie głównie pożyczką  z WFOŚ (6 206 000 zł) oraz w pozostałej części z kredytu inwestycyjnego. Rozbudowa kanalizacji w miejscowościach Zalas i Sanka umożliwi podpięcie do sieci kanalizacji sanitarnej ponad 350 nieruchomości.

Jednocześnie w dniu 31.07.2019 r. Spółka złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w  Krakowie kolejny wniosek o pożyczkę na budowę kanalizacji w Sance planując kontynuację prac w tej miejscowości. Wyznaczony zakres inwestycji do realizacji to obszar położony w południowo – wschodniej części miejscowości, wzdłuż drogi powiatowej, na odcinku od okolicy „alei kasztanowej” w kierunku m. Rybna. Realizacja tego zadania pozwoli na przyłączenie do kanalizacji sanitarnej ok. 30 nowych budynków.

20190606_104939

 

Ostatnie aktualności

casino siteleri