1 lutego 2015

Edukacja ekologiczna – Eko szlak

Jest jeszcze coś, co wyróżnia  naszą Spółkę.  Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Krzeszowicach powstała ścieżka edukacyjna pn. „Jestem odpowiedzialny za środowisko w którym żyję”.

To nasza szczególna duma. To właśnie tam  chcemy kreować modę na ekologię wśród dzieci i  młodzieży, na zrównoważony rozwój. Będziemy starać się przekonać, że człowiek i przyroda są od siebie zależne i powinny ze sobą współgrać. Pokażemy dzieciom i młodzieży  przykłady naszej działalności, aby wpoić im pozytywne nawyki, a poprzez młodzież dotrzeć również do dorosłych.

W ten sposób przyczynimy się do kształtowania prawidłowych postaw proekologicznych całego społeczeństwa. Wychowanie ekologiczne dzieci i młodzieży należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby już w małym dziecku skutecznie rozbudować potrzebę ochrony przyrody.

Dlatego już od kwietnia ruszamy z organizacją  zajęć edukacyjnych na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków. W trakcie zajęć opowiemy jaką drogę pokonują ścieki płynąc z naszych mieszkań do oczyszczalni oraz pokażemy pracujące ciągi technologiczne oczyszczalni. Uczestnicy wycieczki poznają różnicę między biologicznym, a mechanicznym procesem oczyszczania oraz przekonają się jak działa zmodernizowana Oczyszczalnia Ścieków w Krzeszowicach.

 

Zajęcia będą odbywać się w okresie od 1 kwietnia do 31 października zgodnie z regulaminem zwiedzania ścieżki edukacyjnej.

Ostatnie aktualności

casino siteleri